اخبار ماشین آلات راهسازی و معدنی

رونمایی از دامپتراک ایرانی تا ۲ ماه دیگر

طبق اعلام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، در راستای سیاست‌ های توسعه ساخت داخل، از دامپتراک ۶۰ تنی ساخت ایران ظرف دو ماه پیش‌ رو رونمایی خواهد شد؛ ضمن اینکه برنامه تولید و بومی سازی دامپتراک برقی ۱۲۰ تنی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

حسن یونسیان، مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی‌ سازی و ساخت داخل، در حاشیه بازدید از مراحل ساخت این دامپتراک اظهار کرد: پروژه بومی سازی دامپتراک معدنی ۶۰ تنی در شرکت گل گهر و با راهبری ایمیدرو تعریف و ساخت داخل آن از حدود ۲۰ ماه قبل آغاز شد. در این پروژه یک شرکت سازنده توانمند در تولید داخلی ماشین آلات معدنی و راهسازی هم مشارکت دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ساخت این دامپتراک در مراحل پایانی بوده و پیش بینی می‌ شود طی دو ماه آینده برای انجام تست‌ های عملیاتی وارد معادن گل‌ گهر شود، از برنامه‌ ریزی برای ساخت داخل دامپتراک برقی ۱۲۰ تنی خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ ریزی‌ های صورت گرفته، پس از تحویل و تأیید عملکرد دامپتراک ۶۰ تنی توسط گل‌ گهر، مقرر شده است با حمایت‌ های حاکمیتی ایمیدرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید و بومی‌ سازی دامپتراک برقی ۱۲۰ تنی نیز در کشور آغاز شود.

منبع: ایسنا – ۹ آذر ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *