اخبار ماشین آلات راهسازی و معدنی

تأمین ماشین آلات معدنی در دستور کار وزارت صمت

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت مهمترین نکته برای معادن را تأمین ماشین آلات معدنی عنوان کرد و گفت: محدودیت هایی برای تامین ماشین آلات معدنی در کشور وجود دارد که این محدودیت ها به تولید معادن لطمه می زند.

رضا محتشمی پور در حاشیه بازدید از معدن رضوان اعلام کرد: مهمترین نکته در این سفر، تامین ماشین آلات معدنی است که در دستور پیگیری قرار می گیرد.

وی ضمن اشاره به پیگیری جهت رفع موانع پیش روی معادن، افزود: محدودیت هایی برای تامین ماشین آلات معدنی در کشور وجود دارد که این محدودیت ها به تولید معادن لطمه می زند.

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت بیان داشت: پس از زلزله ۲۳ آبان ماه، معدن رضوان و کارخانه کنسانتره این معدن با خسارات زیادی مواجه شد که مشکلات عدیده ای برای این معدن و کارخانه بوجود آمد.
محتشمی پور در ادامه ضمن اشاره به فعالیت مجدد معدن و پیگیری رفع مشکلات بوجود آمده در کارخانه کنسانتره رضوان، اعلام کرد: پیش بینی جهت افتتاح این کارخانه در ایام الله دهه فجر در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: تمام تلاش برای جبران خسارت زلزله اخیر و پیگیری مسائل خرد موجود در معدن رضوان و مشکلات تامین ماشین آلات معدنی کلیه معادن و همچنین راه اندازی کارخانه کنسانتره آهن در دستور کار قرار گرفته است که قطعا با راه اندازی این کارخانه فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال در حوزه صنعت استان و کشور رقم خواهد خورد.

 وی در خصوص سلب صلاحیت معادن گفت: معادن فاقد فعالیت، در اجرای ماده ۲۰ قانون معادن از دارندگان این مجوزها سلب می شود.

محتشمی پور، با توجه به نقش معادن در توسعه مناطق کمتر توسعه یافته تاکید کرد و اظهار داشت: عدم فعالیت معادن پذیرفتنی نبوده و در صورت عدم فعالیت معادن سلب صلاحیت شده و این معادن از طریق فرآیند مزایده عمومی به متقاضیان و سرمایه گذاران واقعی واگذار خواهند شد.

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت همچنین  گفت: پرداخت حقوق دولتی یکی از مهمترین مسائل در حوزه معدن است که با کمک نظام مهندسی در دستور کار قرار گرفته است.

محتشمی پور، تصریح کرد: ساماندهی سامانه کاداستر در حال پیگیری است و با ساماندهی این سامانه، اتصال به این سامانه، سوخت واحدها، ماشین آلات معادن و … در سامانه کاداستر به روز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم – ۲۷ آذر ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *