اخبار ماشین آلات راهسازی و معدنی

تکمیل زنجیره فولاد با تامین ماشین‌آلات معدنی

رئیس انجمن سنگ‌آهن کشور گفت: صنایع معدنی کشور در مرحله استخراج و اکتشاف به ۲۵ هزار دستگاه ماشین‌آلات با فناوری روز نیاز دارد که با واردات مختصر یا عبور موقت تامین نخواهد شد و باید با سیاستی کارآمد و حمایتی، مجوز ورود ماشین‌آلات در سطح وسیع، صادر شود.

آقای مهرداد اکبریان با اشاره به اینکه یکی از نگرانی‌‌های زنجیره فولاد تامین مواد اولیه است، افزود: تامین مواد اولیه ارتباط مستقیم به معادن و حمایت از بخش معدن در بخش اکتشاف و استخراج دارد.

وی ادامه داد: درحال‌حاضر صنایع معدنی مشکلات زیادی در تامین ماشین‌آلات معدنی دارد و طبق برآوردهای انجام شده باید با تامین حدود ۲۵ هزار دستگاه ماشین‌آلات معدنی در کشور، کمبود این حوزه رفع شود.

رئیس انجمن سنگ‌آهن کشور تصریح کرد: واردات برندهای معتبر با خدمات پس از فروش و کم استهلاک موجب بالا رفتن میزان استخراج مواد اولیه و تقویت معادن می‌شود که اگر این اتفاق بیفتد زنجیره فولاد کمی از دغدغه و نگرانی‌اش که تامین مواد خام است کاسته خواهد شد.

وی افزود: ورود ماشین‌آلات دستوری دولت و گمرک با تعیین زمان مشخص تاثیر زیادی بر رفع دغدغه صنایع معدنی نخواهد داشت و اگر ماشین‌آلاتی وارد شود که توان انجام فعالیت در مناطق صعب‌العبور و دور از شهرها را نداشته باشد و به‌صورت موقت فعالیت کند و بعد از مدتی از کار می‌افتد و به صنایع معدنی کشور کمک نخواهد کرد.

رئیس انجمن سنگ‌آهن کشور ادامه داد: موضوع مهم دیگر میزان تیراژ و تعداد واردات ماشین‌آلات معدنی است. به طوریکه اگر تعداد ماشین‌آلات معدنی محدود و کم باشد، نمی‌تواند مشکلات پیش روی معدنکاران و صنایع معدنی را حل کند.

منبع: روزگان معدن – ۱۲ دی ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *